فلپ جراحی کاشت ایمپلنت

مقالات آموزشیدر صورت انتخاب کلید "تایید" خبر مورد نظر حذف کامل خواهد شد.

 
تعداد بازدید :1814 چهار شنبه 22 مرداد 1393

فلپ جراحی کاشت ایمپلنت

  توصیه میشود فلپ از نوع envelop با برش mid crestal باشد.
و به نظر من نیازی به برش عمودی  رای نواحی کوچک نمیباشد  به دلیل اینکه برای بستن شکاف تعداد بیشتری  بخیه  لازم  میشود. فقط در مواردیکه  جراحی دهان کامل انجام میشود یک برش عمودی در مید لاین میتواند فلپ را آزاد کند.در نواحی که لثه چسبنده کم باشد باید  خط برش به سمتی که لثه چسبنده بیشتر ی وجود دارد گرایش داشته باشد.
از نقطه نظرحفظ سلامت پاپی لثه امتداد برش نباید به پاپی لثه برسد و برای آزاد سازی فلپ باید از برش های عمودی در مزیال و دیستال و در هر دو طرف باکال و لینگوال استفاده کرد.انجام اینکار دقت زیاد لازم دارد و هم پوشانی ثله بعد از عمل احتیاج به بخیه های بیشتر و مراقبت از آن توسط بیمار سخت تر است.
برای آزاد سازی فلپ میتوان برشی فقط در پریوست ایجاد کرد تا کشش لثه راحت تر باشد و در نتیجه بخیه ها بدون استرس لثه را به هم برساند.پروتکل دریلینگ

بدون شک این بخش بیشترین سهم را در موفقیت ایمپلنت دارد  پروتکل  دریلینگ ایجاد حفره برای قرار دادن ایمپلنت درون استخوان میباشد .البته خود من تمایل دارم بجای پروتکل دریلینگ از  واژه پروتکل استخوان استفاده کنم چون این استخوان است که تعیین کننده دریلینگ و میزان آن میباشد.
ما میتوانیم چهار تیپ مختلف استخوان را همانند چهار جسم متفاوت فرض کنیم که هر کدام  پروتکل دریلینگ خود را دارند و حتی برای هر کدام ابزار خاص لازم است .برای مثال ایجاد حفره در فلز.شیشه.سنگ .و یا چوب  راه کار و ابزار خاص خود را لازم دارد.

ادامه مطلب(شناسایی تیپ های مختلف استخوان)       
جهت استفاده از مطلب فوق کد زیر را کپی و در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
کلمات مرتبط :
  
   
 کاربر گرامی به منظور ارسال نظرات عضویت در سایت الزامی است 
 
در صورت انتخاب کلید "تایید"انتخاب مورد نظر حذف کامل خواهد شد.