زیبایی در دندانپزشکی و عوارض روانی بدشکلی دندان ها

مقالات آموزشیدر صورت انتخاب کلید "تایید" خبر مورد نظر حذف کامل خواهد شد.

 
تعداد بازدید :1628 شنبه 24 خرداد 1393

زیبایی در دندانپزشکی و عوارض روانی بدشکلی دندان ها


زیبایی در دندانپزشکی شامل آن دسته از خدماتی می شود که به منظور ارتقای وضع ظاهری دندان ها، لثه ، لب ها و در تمام قسمت های دهان انجام می گیرد، اما لفظ بیمار برای فردی که خواستار دریافت درمان های زیبایی است صحیح نیست زیرا این گونه درمان ها برای فردی انجام می پذیرد که بیماری دندانی ندارد یا این که به همراه نیاز درمانی، خواستار بهبود ظاهری دندان های خود است.

در افراد، ژن مسئول رشد فک ها کاملا مستقل از ژن مسئول تکامل دندان هاست. بنابراین هرگونه ناهماهنگی در نسبت میان اندازه دندان ها با رشد فک بالا و پایین، می تواند به نامرتب شدن یا شلوغی دندان ها از یک طرف و فاصله افتادن میان دندان ها از طرف دیگر منجر شود.

البته عوامل دیگری هم می تواند به بی نظمی در آرایش دندان ها بینجامد، از جمله زود از دست دادن دندان ها و پوسیدگی بین دندانی، بخصوص در دندان های شیری که به کاهش فضای فکی و در نتیجه از دست رفتن فضای لازم برای رویش دندان های دائمی منجر می شود.

بیماری های لثه نیز از طریق لقی دندان ها و حرکات نامطلوب دندانی باعث ایجاد ظاهر نامطلوب برای بیمار می شود و عوارض مهمی مثل عفونت، درد و بوی نامطبوع دهان را ایجاد می کند.

بنابر این اگر به دنبال بهبود ظاهری دندان های خود از طریق ردیف شدن دندان ها هستید در درجه اول باید از سوی یک دندانپزشک باتجربه در زمینه زیبایی یا متخصص ترمیمی و زیبایی به طور دقیق معاینه شوید تا علت نامرتبی دندان ها تشخیص داده شود، زیرا در بسیاری موارد ممکن است به یک درمان جامع تر مثل ارتودنسی هم نیاز داشته باشید. بنابراین بی توجهی به علت زمینه ساز نامرتبی دندان ها براحتی به شکست درمان زیبایی و اتلاف هزینه و زمان شما می انجامد.

در این زمینه متخصصان ترمیمی و زیبایی هرروزه با افرادی مواجه می شوند که سرخورده از انجام این گونه درمان های شتابزده در مراکزی هستند که ادعا کرده بودند قادر به مرتب کردن دندان ها در یک جلسه هستند که متاسفانه رفع مشکلات به وجود آمده برای آنها در بسیاری موارد براحتی ممکن نیست.

 
زیبایی |ارتودنسی |لثه|آرایش دندان ها|ترمیمی و زیبایی

 

مرتبط
 

طول دوره درمان ارتودنسی

راه ها و روش های درمان دندان های فاصله دار

مختصری در مورد ترمیم های دندان

وظیفه بیماران حین درمان ارتودنسی چیست و آیا نیاز به رژیم غذایی خاصی است؟

       
جهت استفاده از مطلب فوق کد زیر را کپی و در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
کلمات مرتبط :
  
   
 کاربر گرامی به منظور ارسال نظرات عضویت در سایت الزامی است 
 
در صورت انتخاب کلید "تایید"انتخاب مورد نظر حذف کامل خواهد شد.