معجزه ای به نام ایمپلنت

مقالات آموزشیدر صورت انتخاب کلید "تایید" خبر مورد نظر حذف کامل خواهد شد.

 
تعداد بازدید :1053 چهار شنبه 27 فروردین 1393

معجزه ای به نام ایمپلنت

شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشدولی متأسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم.تا چند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راه حلی به جز استفاده از دندان های مصنوعی با آن هیبت خاصشان نبود ولی هم اکنون خوشبختانه ایمپلنت ها می توانند مفهوم بی دندانی را بی معنی کنند.

به تصویر زیر دقت کنید :
شاید باور نکنید که این آقائی که در تصویر می بینید تعداد زیادی از دندان های فک بالا را ندارد و آن ها را با ایمپلنت جایگزین کرده است وی هم اکنون می تواند به راحتی غذا های مورد علاقه اش را بخورد، بخندد ، صحبت کند واز زندگی لذت ببرد بدون این که نگران دیده شدن گیرههای دندان مصنوعی ویا صدا کردن آن در حین غذا خوردن باشد.بسیار باید خوشحال باشیم که چنین درمانی به جمع درمان های دندانپزشکی اضافه شده است دیگر هیچ جای نگرانی برای بی دندان شدن وجود ندارد.
تصاویر زیر نشان می دهد که این بیمار چگونه مورد درمان قرار گرفته است.همانطورکه دیده می شوداکثر دندان ها درفک بالا وجود ندارد وبه جای آن ها از پنج پایه ایمپلنت استفاده شده است.


 


پروتز این شخص (یعنی دندان های جدید)به صورت پیچ شونده می باشد و بر روی پایه های ایمپلنت پیچ میب شود.این پروتز کاملا" در دهان ثابت است.

از مزایای پروتز پیچ شونده این است که اگز به هر دلیلی بخواهیم ایمپلنت ها را چک کنیم ویا تمیز نمائیم دندانپزشک به راحتی می تواند پروتز را باز کرده ومجددا" نصب نماید.
تصویر پروتز در دهان بیمار را مشاهده می نمائید.
شاید هیچ لحظه ای برای یک دندانپزشک شیرین تر از دیدن لبخند رضایت آمیز بیمار پس از درمان نباشد.

در این جا لازم می دانم از زحمات جناب آقای افشار تکنسین پروتز های دندانی ونیز کادر پرستاری مطب سرکار خانم حبیبی (سرپرستار) ،خانم پناهی وخانم امینی کمال تشکر را داشته باشم.کلیه مراحل جراحی وپروتزی فوق توسط نگ(دکتر سید حسین رجالی) انجام شده است.


      
جهت استفاده از مطلب فوق کد زیر را کپی و در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
کلمات مرتبط :
  
   
 کاربر گرامی به منظور ارسال نظرات عضویت در سایت الزامی است 
 
در صورت انتخاب کلید "تایید"انتخاب مورد نظر حذف کامل خواهد شد.