اوردنچر و ملاحظات دندانی

مقالات آموزشیدر صورت انتخاب کلید "تایید" خبر مورد نظر حذف کامل خواهد شد.

 
تعداد بازدید :2521 چهار شنبه 22 مرداد 1393

اوردنچر و ملاحظات دندانی


اور دنچر فک کامل

شکل نهایی  همان دست دندان است با این تفاوت که بر روی ایمپلنتهای کاشته شده اتچمنت متصل میشود وبه دست دندانها اتچمنتی دیگر که این دو اتچمنت به صورت نر و مادگی به هم متصل میشوند.
نگهداری بیرون آوردن پروتز شستشو با آب صابون و مسواک زدن به ایمپلنت و رادیوگرافی دو سال یکبار است.

Ball  on  Bar  Overdentur 


   

پروتز کامل فک پایین با ایمپلنت و لوکیتور


 
ملاحظات دندانی
نواحی بی دندانی گاهی اوقات باعث میشود تا دندان فک مقابل یا دندان پشتی ناحیه بی دندان فضای کار را محدود کند .فضای مزیودیستال و اینتر آکلوزال باید مورد بررسی قرار گیرد. در فضای کوچک اینتر آکلوزال شاید کراون سمان شونده گیر مناسب نداشته باشد در این موارد بااید از اباتمنت پیچ شونده استفاده کرد تا گیر لازم توسط پیچ تامین شود
تمام پوسیدگی های موجود بایستی قبل از ایمپلنت کردن ترمیم شوند.
شاید باریک شدن استخوان باعث شود دندان ایمپلنت شده در جای مناسب قرار نگیرد و کراون نهایی در آکلوژن مناسب نباشد پس باید قبل از شروع کار تصویری از کراون نهایی در ذهن ایجاد کرد.
مزیال تیلتینگ دندان پشتی ممکن است نشست کراون را دچار مشکل کند پس بنابر این باید به نحوه نشستن کراون از قبل توجه کرد شاید بتوان با کمی استیریپینگ دندان پشتی یا کمی با زاویه قرار دادن ایمپلنت مشکل را حل کرد.

ملاحظات پریودونشیوم

باید سعی شود که آباتمنت در میان بافت کراتینه قرار گیرد. اگر ضخامت این بافت کم شده باشد باید با احتیاط بافت را به دو قسمت برش داد تا اطراف آباتمنت بافت کراتینه وجود داشته باشد.
در مواردیکه بعد از کشیدن ایمپلنت گذاشته میشود ممکن است که بافت لثه موجود پوشش کافی نداشته باشد و دو لبه فلپ بهم نرسد.در اینصورت باید از ابتدا کاری کنیم که بع از ایمپلنت کردن دو لبه فلپ بهم برسند. اینکار را ممکن است با کمی کوتاهتر کردن استخوان و یا با بیشتر آزاد کردن لثه از استخوان انجام داد.
موارد استفاده از ممبرانها برای بستن پاره گیهای ممبران سینوس است و نمیتوانددر پوشاندن استخوان اکسپوز کمک کند. پریوست بهترین ممبران است که در صورتیکه آسیبی به آن نرسیده باشد نیازی به استفاده از ممبران دیگر نمیباشد.

ادامه مطلب(سینوس ها)


       
جهت استفاده از مطلب فوق کد زیر را کپی و در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
کلمات مرتبط :
  
   
 کاربر گرامی به منظور ارسال نظرات عضویت در سایت الزامی است 
 
در صورت انتخاب کلید "تایید"انتخاب مورد نظر حذف کامل خواهد شد.