ترمیم زیبایی | drmhosseini.com

بستن فاصله بین دندان ها (بستن دیاستم)
دیاستم، به یک فضای منفی اشاره دارد که نمایی سیاه رنگ بین دندانهای جلو( سانترالهای بالا) در هنگام لبخند ایجاد میکند و طبق استانداردهای طراحی لبخند، بستن دیاستم در بهبود زیبایی بسیار موثر است.


Laminate لامینت
لامينت لايه نازک از چيني پخته شده است که مي توان آن را به ناخن مصنوعي تشبيه کرد که ‏روي دندان مي چسبد . مزيت اين روش در تراش کم دندان ( در حد قسمتي از ميناي دندان ) و ‏رنگ شفاف و طبيعي آن است که با آن مي توان لبخندي فوق العاده جذاب را به فرد هديه کرد.


ونير کامپوزيتی (Composite veneer)

در دندان های قدامي که شکل، رنگ، سايز و يا موقيت مناسبی ندارند و امکان ارتودنسی برای بيمار وجود ندارد و يا ارتودنسی به تنهايی برای بازگرداندن زيبايی کافی نيست می توان از مواد همرنگ بهره گرفت. در صورتی که دندان ها پوسيدگی و يا ترميم بدرنگ و معيوب قديمی نداشته باشند به بی حسی نيازی نيست و دندان تراش زیادی نمی خورد و سطح آن فقط برای چسبندگی بيشتر کمی زبر می شود. سپس به کمک رنگ های مختلف مواد همرنگ شکل و رنگ دندان به طور دلخواه فرم داده می شود. اين درمان به يک جلسه زمان نياز دارد و در صورت تمايل بيمار می تواند در جلسه ديگر نياز های زيبایی خود را به ميزان بيشتری تامين نمايد. پس از درمان، بيمار بايد بعد از مصرف نوشيدنی های رنگی مثل چای، قهوه يا خوراکی هايی مثل پفک و مواد غذايی حاوی زعفران يا رب گوجه فرنگی يا موادی از اين قبيل دهان خود را شستشو دهد و از مسواک زبر استفاده ننمايد.ترمیمهای همرنگ دندان

برخلاف مواد پر کردنی نقره ای رنگ آمالگام مواد پرکردنی همرنگ دندان که کاملاً به دندان چسبیده و به آن فرم میدهند. بنابراین ماده برای ترمیم دندانهای جلو که دچار آسیب ، شکستگی و یا پوسیده شده اند بسیارموثر و مفید به شمار می آید. این ماده همچنین می تواند بعنوان روکشی برای دندان به شمار بیاید که می تواند قسمت هایی از دندان را که تغییر رنگ داده و امکان ترمیم آن وجود ندارد کاملاً بپوشاند.


کراونهای زیرکونیا
مزایای دندان ترمیمی و یا پروتز ساخته شده از زیرکونیم: - کاملا شفاف - بدون حاشیه سیاه - فوق العاده سخت - بدون هرگونه فلز - سازگاری عالی با بدن شفافیت زیرکونیا زیبائی و جلوه طبیعی ترمیم دندان را تضمین می کند. این ویژگی ها با رنگ کردن اسکلت یا فریم زیرکونیا با 16 رنگ بر اساس نمونه رنگ قدیم ویتا (Vita Classic) افزایش می یابد. ترمیم دندانی با زیرکونیا، بیش از 50 سال عمر می کند. در صورت فرو رفتگی لثه ها بدلیل سن بالا، برخلاف ترمیم های فلزی، در ترمیم های زیرکونیا حاشیه ی سیاهی به وجود نمی آید. مقاومت این ماده در برابر اسید مانع تشکیل خلل و فرج شده، بدین ترتیب از جذب آلاینده ها ممانعت می نماید لذا تمیزکردن دندانها سریع و آسان می شود و درنتیجه از امراض لثه و بافت اطراف دندانها پیشگیری می گردد.


اینلی و انلی ( Inlay & Onlay )

اینلي يا انلي حد واسط بين پر كردن و روكش دندان مي باشد. در مواردي كه ساختمان كافي دندان براي ساپورت پر كردگي وجود ندارد و در عين حال دندان به شدت آسيب نديده، از اين ها استفاده مي كنيم. جنس اینلی يا انلي از طلا كمپوزيت رزین يا سراميك مي تواند باشد. عمر آنها در صورت مراقبت نسبتاً زياد است. به دو صورت مستقيم يا غير مستقيم ساخته مي شود.

فرم مستقيم در مطب انجام مي شود و با استفاده از كامپوزيت رزين صورت مي گيرد.
فرم غير مستقيم در لابراتور انجام شده و از جنس طلا سراميك مي تواند باشد.